CHRONOS – zostań bogiem swojego czasu!

„CHRONOS – zostań bogiem swojego czasu”

W dniu 27 marca 2024 roku grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie przeprowadziła serię prelekcji dla rówieśników. Wydarzenie było związane z olimpiadą Zwolnieni z Teorii, w której biorą udział nasi uczniowie. Drużyna realizuje projekt pod tytułem „CHRONOS – zostań bogiem swojego czasu”, którego celem jest uświadamianie problemów społecznych związanych z nieodpowiedzialnym gospodarowaniem czasem i pokazywanie, jak można sobie z tym radzić.
„Wiele ludzi boryka się z problemem, jakim jest nieumiejętne zarządzanie czasem. Jest to powszechne zjawisko i ma liczne negatywne skutki. Stres, brak efektywności, zaniedbywanie zdrowia i spraw osobistych czy nawet uszczerbek na zdrowiu psychicznym - to tylko nieliczne z nich. Naszym głównym celem jest zwiększenie świadomości na temat racjonalnego gospodarowania czasem, dzięki czemu nasi beneficjenci będą mniej narażeni na konsekwencje tego problemu w społeczeństwie, i umożliwienie im osiągnięcie pełniejszego i bardziej satysfakcjonującego życia. Swoją nazwą nawiązujemy do greckiego boga czasu, Chronosa, gdyż dążymy do tego, aby każdy z nas stał się bogiem swojego czasu!” – tak pisze o sobie zespół projektu „CHRONOS – zostań bogiem swojego czasu”
W czasie swojej prezentacji uczniowie pokazali, na co marnujemy najwięcej czasu w ciągu dnia i jak walczyć z tymi „złodziejami czasu”, oraz przedstawili kilka technik pomagających w skutecznym zarządzaniu swoim czasem.
To zdecydowanie był wartościowo spędzony czas!
 PHOTO 2024 04 09 10 00 083
PHOTO 2024 04 09 10 00 08