Wycieczka do Lublina klas VI – VIII w dn. 09.10.2019 r.

W tym roku uczniowie klas VI – VIII Dzień Chłopaka celebrowali podczas wycieczki do Lublina. To już kolejny rok, kiedy tak obchodzone jest święto naszych młodych mężczyzn. Tym razem uczestnicy wyprawy pod opieką wychowawców (Agnieszki Sabat, Małgorzaty Cieniuch, Alicji Więch) w stolicy województwa mieli okazję zwiedzić Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz obejrzeć film Był sobie pies 2.
Pierwszą atrakcją była wizyta na uczelni. Zaczęliśmy od gmachu głównego, gdzie pani przewodnik zapoznała słuchaczy z historią uniwersytetu oraz przedstawiła działania i zasługi papieża, Jana Pawła II, dla tej szkoły wyższej. Obejrzeliśmy zdjęcia z czasów, kiedy Karol Wojtyła był wykładowcą oraz pamiątki, jakie pozostawił po wizycie na KUL, jaką odbył już jako najwyższy dostojnik kościelny. Przeszliśmy również głównymi korytarzami (poznaliśmy osoby zasłużone dla uczelni), podziwialiśmy na dziedzińcu pomnik projektu prof. Jerzego Jarnuszkiewicza, przedstawiający spotkanie papieża Jana Pawła II z Prymasem Stefanem Kardynałem Wyszyńskim oraz byliśmy w kościele akademickim pod wezwaniem Świętego Krzyża.
Kolejną atrakcją wycieczki była wizyta w Multikinie i projekcja filmu Był sobie pies 2. Wybór był bardzo trafny, ekranizacja wzbudziła mnóstwo pozytywnych emocji, był śmiech, wzruszenie, łzy… Zapewne wielu oglądających jeszcze bardziej przychylnymi i pełnymi miłości oczyma będzie od teraz na swoje czworonożne pupile patrzyła.
Po projekcji i posiłku wszyscy zadowoleni wróciliśmy pod szkołę. Niebywałe atrakcje i świetna atmosfera w autobusie podczas powrotu na długi czas zapewne pozostawi znakomite nastroje u uczestników wycieczki.